medyauzmani.com
121 Bingöllü öğrenci tatilini Gönül Köprüsü ile Bursa’da geçirecek – Haber Ajans

121 Bingöllü öğrenci tatilini Gönül Köprüsü ile Bursa’da geçirecek

Bingöl Gençlik Kaymakamlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Kentten Kente Köprü” projesi kapsamında okulların ilk tatilini değerlendirmek üzere ilçede ikamet eden 121 öğrenciyi geziye gönderdi. Öğrenciler dinlenme döneminde Bursa’nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezecekler.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ilk tatilinde öğrencileri sevindirmek için düzenlenen projeye Genç Kaymakamlık ve Bingöl Belediyesi de katıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Kentten Kente Köprü” projesi kapsamında ilçede eğitim gören 121 öğrenci uçakla Bursa’ya gönderildi. Proje ile Bursa’ya giden 121 öğrenci ve 10 çalışan, dinlenme döneminde burada konaklayarak tarihi yerleri ziyaret edecek.

Gezi ile kültürel bir etkileşim sağlamayı amaçlıyoruz!

Proje hakkında bilgi veren Kaymakam Genç Yusuf Kaptanoğlu, “Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk tatilinde yürüttüğü ‘Kentler Arası Köprü’ projesi ile 121 öğrenci ve 10 çalışan Bursa’da yaşıyor. Toplam nüfusu 131 kişi olan ilçemiz Bursa Gemlik Karacale’ye gönderildi ve kamp alanına götürüyoruz.Gençlerimizin şehir dışında farklı tarihi, kültürel ve turistik yerleri gezmeleri önemli. yaşadıkları şehirle gönül köprüsü kurmayı hedefliyoruz” dedi.

4 günlük tatilde tarihi yerleri gezeceğini söyleyen öğrencilerden Zeynep Jarekci, “Bursa’ya gidiyoruz. 4 günlük tatilimiz var inşallah güzel geçer bize gösterirler.” Tarihi yerler ve bundan dolayı çok mutluyum.Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Baran Ayer, “Bursa İl ve Yong İl Belediyesi Projesi ile 4 günlük geziye çıkıyoruz. Yeri gösteren büyüklerimize teşekkür ederiz” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın