medyauzmani.com
12 Kasım Özel Çavuş Günü Şehit Babalarından Başçavuş’a Pasta Kutlaması – Haber Ajans

12 Kasım Özel Çavuş Günü Şehit Babalarından Başçavuş’a Pasta Kutlaması

Batman’ın Sassoon Mahallesi’nde terörle mücadele uzman çavuşu olan çocukları şehit olan veliler, 12 Kasım’da kırsalda görev yapan Uzman Çavuşları hazırladıkları pastayla ziyaret ederek 12 Kasım’da Uzman Çavuşlar Günü’nü kutladı.

Batman’ın Sassoon bölgesinde yaşayan tanker uzman çavuş Juma Bagator’un babası Muhammed Bagator, Suriye’nin İdlib kentine düzenlenen hava saldırısında şehit oldu. Karantina Harekatı Alanı 12 Kazem Dünya Uzman Çavuşlar Günü için pasta hazırlayarak kırsalda görev yapan uzman çavuşları ziyaret ederek günlerini kutladı. Önce şehit babaları, oğullarının mezarlarını ziyaret ederek dua etti, ardından uzman sansürciler hazırladıkları pastayı ziyaret etti.

Çavuşların tüm zor şartlara rağmen vatanı koruma görevini yerine getirdiğini belirten Nazmi Bozkurt, “Uzman çavuşların 12 Kasım’ı kutlu olsun. Her şartta görevde olan tüm askeri personelimize başarılar diliyorum. Allah’tan Allah razı olsun. Umarım işini sağ salim bitirip evine dönersin.”

Şehit Muhammed Bagator, babası gibi, “Ben de şehit olan bir uzman çavuşun babasıyım. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet. Allah onlardan razı olsun ve onlara yardım etsin” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın