https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
1 Kişi iş vaadi ile dolandırıcılıktan tutuklandı – Haber Ajans

1 Kişi iş vaadi ile dolandırıcılıktan tutuklandı

Karabük’te dolandırıcılık yaptığı iddia edilenlere yönelik operasyon kapsamında bir kişi tutuklanırken, CHP ilçe başkanıyla birlikte bir kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından il merkezi ve ilçelerinde meydana gelen “şartlı askerlik vaadiyle dolandırıcılık” suçlarıyla ilgili olarak teknik takip görevlileri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi – Takip ve İzleme Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Dolandırıcılık Bürosu. HT ve SB Nisan ayından itibaren iki ay süreyle takip edildi. Eylem vaadiyle dolandırıcılık yapan iki zanlı tutuklandı. Yapılan araştırmalarda CHP’nin Eskipazar ilçe başkanı ZY’nin diğer iki zanlıyla birlikte hareket ettiği iddia edildi.

Bu süreçte, aralarında CHP ilçe başkanının da bulunduğu 3 kişi, karakolda işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakan T. tutuklandı. Eskipazar ilçe başkanı ZY ve SB, adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, zanlıların ‘işe alma’ vaadiyle yaklaşık 500 bin lirayı topladıkları operasyon kapsamında adliyeye sevk edildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın